Jdi na obsah Jdi na menu
 


Závod Přes 3 jezy

28. 9. 2007

Ve čtvrtek jsme se sešly na autobusáku a vydaly se s Klárkou na strastiplnou cestu do Prahy... Silnice byla ucpaná a tak nám cesta trvala déle než je obvyklé, ale zjistily jsme, že jsme na tom byly ještě dobře.

Večer jsme se šly ještě projít k tzv. kyvadlu a šly jsme spát, protože nás čekal boj s vodou ze všech stran, větrem a zimou...

V noci se naše řady rozrostly o Křečka... Ráno jsme se nasnídaly, zabalily si batůžky a vydaly se na start. Bylo celkem pěkně a jen zkušení meteorologové věděli, že bude pršet.... Brzy jsme to věděly i my, ale to už nebylo cesty zpět a musely jsme se poprat s tím, co nám počasí přichystalo...

Závodní posádka (Kloky, Ha-Ivan, Bleška a Lvíček) se vydala vstříc větru dešti na lodi a Lia s Kájou po suchu...

Z cíle jsme se přemístily okamžitě do klubovny, daly si teplý čaj, převlékly se do suchého a někteří zalezly i do spacáku... Všechny jsme se brzy zahřály a v suchu a pohodě čekaly až nám rychlý posel (Fižďa, vedoucí Vlčat) přijde říct, jak jsme dopadly (na výsledky jsme tam totiž nečekaly, to bychom zmrzly). V této době za námi přijela Krápník.

Umístily jsme se na krásném 7. místě, což je lepší než loni a velmi dobrý výkon... ale to jsou jenom statistiky a čísla, my jsme vyhrály, my jsme dojely do cíle, my jsme nezmrzly a my jsme bojovaly dokonce... Svůj výkon jsme náležitě oslavily dortovými zákusky!

Celé odpoledne probíhal náhradní program... Nikomu se ven už nechtělo a tak jsme hrály hry a hříčky všech možnách typů... karetní, s rukama, na postřeh, na myšlení, na rychlost... Užily jsme si to (snad všichni).

V sobotu jsme si ráno sbalily a vypravily se pod hrad do muzea hraček. Prošly jsme areálem hradu, prohlédly si stráže, sochu sv. Jiří, chrám sv. Víta,... a konečně jsme došly do muzea. Muzeum bylo tématicky rozděleno na panenky, medvídky, vláčky, vojáčky, dřevěné hračky, zvířátka, domečky pro panenky a spoustu dalších věcí... až nám oči přecházely... V dalším patře nás čekala výstava panenek Barbie, kde se nám líbilo ještě víc... Všechno bylo vyřešeno do nejmenších detailů (když panenka měla psa, měla ho i na třičku, měl svojí misku s jídlem a kost,...). Ze všech stran na nás koukaly Barbie ve večerních šatech, školačky, sportovkyně, kosmonauti, maminky, slavné osobnosti a pod. Každý si tam přišel na své...

Následovala už jen cesla zpět do klubovny na Vltavskou, oběd, úklid a huráááááá domů k maminkám, tatínkům, babičkám, dědečkům, strýčkům a tetičkám a našim vlastním hračkám... :-)

Víkend je za námi... Fotek je málo, ale jsou... Každému jsme vrátili 100 kč...

 

Náhledy fotografií ze složky